Index Autor    Wiersze do 2004r.
Wiersze od 2005r.    Proza
Renata Zrajkowska - Bujak


Renata Zrajkowska - Bujak
Ur. 3 listopada 1972.

O sobie: Chorzów zawsze był ze mną. To, że zamieszkuję obecnie jedno z jego ościennych, nie zmienia faktu, że przedstawiając się, jako miejsce zamieszkania nadal podaję... Chorzów.

Właściwie, spora część mojego życia, przepływa wraz z dwukierunkową ulicą Dąbrowskiego. Szkoła podstawowa, szkoła średnia, praca. W tym mieście mam rodziców. I przyjaciół. Tu zatrzymuję się. Tu wracam.

Przepływanie, kończy się czasami wyrzuceniem z falą: Sosnowiec - Filologia. Katowice - Zarządzanie w Administracji. Pierwszy przystanek dał marzenia i poczucie, że świat się kręci. Literatura. Pasja. Ciepło. Drugi: stabilną pracę i przekonanie, że tylko pion, pozwala na zachowanie równowagi. Tu: zimny biegun.

Piszę. Kreślę. Przekreślam. Autoironia nieukryta daje mi dystans.

Wiem, że niewiele z tego wynika. Wiem też, że nie przestanę. Zapełniam kartki. Jeśli w szalupie to zawsze z brulionem i czarnym żelopisem. S.O.S. do muszli schowam. Zaszumi.

Przegaduję równoważnikami zdań. Lubię kropki (również w formie wielokropków) i niedopowiedzenie: hm... Rosyjska literatura. Najbardziej. Poeta: Brodski.

To ja. Kajub(owa) się kłania.

email Kajub.owa@autograf.pl     admin     2578

Parse error: syntax error, unexpected '$mtime' (T_VARIABLE) in /home/klient.dhosting.pl/c10/grupaphp.com/public_html/y-zrajkowska.renata/cutenews/inc/functions.inc.php on line 62